Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska | Supported by grant from Iceland, Liechtenstein and Norway

Výzva ke spolupráci, dokumenty ke stažení

Dostáváte se do styku s uhynulými jedinci (naší) obratlovčí fauny? Staňte se přispěvatelem a členem genetické banky! Pokud na vašem pracovišti genetický materiál volně žijících živočichů skladujete, i vás zveme, abyste se stali členy genetické banky!

 

Národní genetická banka živočichů vzniká ve spolupráci Ústavu biologie obratlovců AV ČR, v. v. i. a Přírodovědecké fakulty UK v Praze. Partnerem projektu je také Natural History Museum při Univerzitě v Oslu, jehož pracovníci mají s provozem podobné sbírky mnohaleté zkušenosti.

 

Postupně bychom však rádi vytvořili síť většího počtu organizací, jejichž pracovníci se dostávají do kontaktu s uhynulými živočichy (obratlovci) a kteří tedy mohou přispívat do genetické banky genetickými vzorky a dále takových, které genetické vzorky (např. z ukončených vědeckých projektů) samy skladují. Mohou to být záchranné stanice pro hendikepované živočichy, pracoviště ochrany přírody České republiky, vědecké instituce, muzea, myslivecké spolky, veterinární ordinace, zoologické zahrady aj. Věříme, že pokud bude banka fungovat jako široká síť partnerských organizací a podaří-li se nám zajistit její dlouhodobou existenci, může tato významně přispět jak ke zkvalitnění zoologického výzkumu, tak i druhové ochrany v České republice.

 

Zveme proto všechny organizace skladující genetický materiál volně žijících živočichů a všechny potenciální přispěvatele banky k zapojení se do této sítě. To je možné na základě podepsání Memoranda spolupráce, které je ke stažení níže. Prosíme, kontaktujte nás.

 

Základní informace o NGBŽ je shrnuta v brožuře, kterou si můžete stáhnout na našich stránkách ve formátu pdf.

MEMORANDUM SPOLUPRÁCE
vyzva-ke-spolupraci-335.docx
Údaje ke vzorkům – VZOROVÁ TABULKA
vyzva-ke-spolupraci-312.xlsx


<    Srpen 2021    >
po út st čt so ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31